Systemy bukmacherskie

Najlepsze systemy bukmacherskie

Regularne czerpanie zysków z zakładów bukmacherskich to sztuka, która udaje się najlepszym graczom. Tajemnicą ich sukcesu często jest odpowiednia strategia gry, na którą składa się zarówno sposób stawkowania, a także staranna selekcja zakładów. To właśnie skuteczne systemy bukmacherskie są w stanie zagwarantować graczom wysokie zyski w perspektywie długoterminowej. Jak wybrać najlepszy system pod kątem swoich, indywidualnych potrzeb?

W jaki sposób działają systemy bukmacherskie?

Wielu profesjonalnych graczy nie zgadza się z pojęciem systemu bukmacherskiego. Ich zdaniem, prawidłowe nazewnictwo powinno mówić o systemie stawkowania. I rzeczywiście, jest w tym dużo prawdy, ponieważ niemal każdy system bukmacherski bazuje na sposobie dobierania optymalnej stawki do każdego zakładu. Niemniej jednak, pojęcie systemów bukmacherskich jest tak rozpowszechnione, że równie dobrze możemy swobodnie posługiwać się tym pojęciem.

Skuteczne systemy bukmacherskie mają dwa zasadnicze cele: zminimalizować ryzyko strat oraz zmaksymalizować poziom zysków w perspektywie długoterminowej. Czytając o różnych strategiach gry spotkamy się z wieloma ważnymi pojęciami takimi jak Yield czy Value Bet. Definicje tych słów oczywiście opiszemy w dalszej części artykułu. Należy pamiętać, że żaden system bukmacherski nie daje stuprocentowej gwarancji sukcesu, jednak konsekwentne i mądre stosowanie strategii w bardzo istotny sposób zwiększa Twoje szanse na regularne odnoszenie zysków.

520zł + 10zł bez depozytu
ODBIERZ BONUS
1120zł + 25zł bez depozytu ODBIERZ BONUS
1500zł + 30zł bez depozytu ODBIERZ BONUS

Jak wybrać skuteczne i pewne systemy bukmacherskie?

Dostępnych strategii bukmacherskich istnieje bez liku. Zwykle bazują one na ciągach liczbowych, które podpowiadają nam optymalne stawkowanie kolejnych zakładów. Najskuteczniejsze systemy bukmacherskie zawsze powinny być dostosowane do naszych indywidualnych potrzeb. Należy wyróżnić kilka podstawowych czynników, które należy wziąć pod uwagę w trakcie wyboru optymalnego systemu bukmacherskiego:

Kapitał początkowy – to absolutna podstawa pod wybór każdego systemu bukmacherskiego. Przy niewielkim kapitale należy oczywiście wybierać bardzo zachowawcze strategie gry, które mają za zadanie przede wszystkim chronić przed stratami i stopniowo prowadzić do zbudowania większego kapitału. Jeżeli posiadamy więcej środków pieniężnych, możemy dobierać strategie o różnym stopniu ryzyka w zależności od tego, czy bardziej zależy nam większych zyskach w krótkim czasie czy regularnych zyskach w perspektywie długoterminowej.

Umiejętności gracza – kolejnym czynnikiem wpływającym na skuteczność systemów bukmacherskich są Twoje umiejętności. Należy tu uwzględnić wiedzę na temat obstawianych dyscyplin, a także zdolność do przeprowadzenia analizy przedmeczowej potrzebnej do określenia obiektywnego prawdopodobieństwa wygrania zakładu. Niektóre systemy bukmacherskie będą skuteczne wyłącznie przy wysokiej częstotliwości trafień. Z kolei inne pozwalają czerpać zyski nawet przy niewielkiej skuteczności wygrywanych zakładów.

Indywidualne oczekiwania – najskuteczniejsze systemy bukmacherskie muszą być także dostosowane do naszych indywidualnych oczekiwań. Czy zależy nam przede wszystkim na bezpieczeństwie kapitału? A może preferujemy większe ryzyko w zamian za wyższe zyski? Systemy bukmacherskie różnią się między sobą przede wszystkim pod kątem ryzyka. Dlatego przed wybraniem optymalnej strategii należy wyznaczyć sobie konkretne cele. Załóż, ile chciałbyś zarabiać w określonym odstępie czasowym i wybierz system, który to umożliwi.

Najskuteczniejsze systemy bukmacherskie – Yield i Value Bet

Przy wyborze optymalnej strategii gry ogromną rolę odgrywają dwa pojęcia: Yield oraz Value Bet. Zacznijmy od tego drugiej pojęcia. Value Bet to wartościowy zakład. Niezależnie na jaką strategię gry się zdecydujesz, każdy obstawiony przez Ciebie zakład powinien spełniać warunek stawiany przez normę Value Bet. Tutaj konieczna jest umiejętność obiektywnego określenia prawdopodobieństwa wygrania zakładu. Po wykonaniu analizy przedmeczowej, prawdopodobieństwo określamy procentowo i zamieniamy na ułamek liczbowy, np. 90% to 0,90. Następnie wykorzystujemy wzór:
P * K > 1,00 gdzie P to prawdopodobieństwo, a K to kurs zakładu.

Jeżeli po wykonaniu tego prostego działania wyjdzie nam wynik powyżej 1, mamy do czynienia z Value Betem. Jeżeli uzyskamy wynik w granicach 0,85-0,99 możemy nieco naciągnąć zasady i wciąż zdecydować się na dany zakład. Wszelkie wyniki powyżej 0,85 odrzucamy traktując, że dany zakład byłby dla nas kompletnie nie opłacalnym rozwiązaniem.

Umiejętne stosowanie zasady value bet to kluczowy element jakim odznaczają się najskuteczniejsze systemy bukmacherskie. A jaki system jest najskuteczniejszy? Taki, który proponuje nam wysoki Yield. Jest to współczynnik określający stosunek zysku do poświęconego kapitału. Kluczem do sukcesu jest pozytywny Yield, który pokazuje, że zarabiamy więcej niż poświęcamy na zakłady. Yield powinno się obliczać przynajmniej na podstawie kilkudziesięciu zakładów w perspektywie kilku miesięcy. Każdy dodatni Yield oznacza, że faktycznie zarabiasz. W przypadku ujemnego Yieldu, w perspektywie długoterminowej należy spodziewać się strat. Wtedy należy zmienić system bukmacherski.

MeczTypSzacowany sukcesKursValueWarto obstawiać?
Benfica-Ajax10.352.500.875Nie
Lechia-Cracoviapowyżej 2.50.501.930.965Nie
Suns-Celtics20.901.301.17Tak
Lyon-Hoffenheimpowyżej 2.50.801.431.114Tak

Najlepsze systemy bukmacherskie

Tak jak już wspominaliśmy, najlepszy system bukmacherski powinien uwzględniać indywidualne oczekiwania gracza, jego umiejętności oraz kapitał. Istnieją jednak pewne strategie, które w zdecydowanej większości przypadków okazują się niezwykle wydajne. Zaprezentujmy zatem najskuteczniejsze systemy bukmacherskie, które są chętnie wybierane przez wielu graczy.

System Kelly – przez wielu doświadczonych typerów jest to system postrzegany za najskuteczniejszy. Został on opracowany przez znakomitego matematyka Johna Kelly’ego i był wykorzystywany w wielu obszarach inwestowania. System Kelly polega na dobraniu optymalnej stawki do każdego zakładu bukmacherskiego. Muszą one spełniać warunek value bet. Stawkę należy wyliczyć ze wzoru:
Stawka = [K * (p * k – 1) / (k – 1)
Duża literka K oznacza posiadany przez nas kapitał. Literka p to obiektywne prawdopodobieństwo wygrania zakładu. Z kolei mała literka k to kurs bukmacherski. Przeprowadzono wiele niezależnych badań, które potwierdziły, że umiejętne stosowanie formuły Kelly to niezwykle skuteczny system bukmacherski prowadzący do regularnych zysków.

Ciąg Fibonacciego – Fibonacci był włoski matematykiem, który stworzył pewien ciąg liczbowy niezwykle przydany w zakładach bukmacherskich. Pierwszy wyraz ciągu to 0, a drugi 1. Każdy kolejny jest obliczany jako suma dwóch poprzednich. A zatem w świecie zakładów bukmacherskich uzyskamy następujący ciąg: 1,1,2,3,5,8,13… i tak dalej. System bukmacherski polega na stopniowym zwiększaniu stawki w przypadku przegranego kuponu. Wysokość kolejnych stawek rośnie dużo wolniej niż w przypadku klasycznej progresji, dzięki czemu, system ten jest znacznie mniej ryzykowny. W przypadku trafionego kuponu wracamy do początku ciągu.
Oczywiście nie musimy tutaj zaczynać od 1 PLN. Początkowa stawka w ciągu Fibonacciego powinna być nie większa niż 2% posiadanego kapitału. Po przegranej należy postawić kupon warty tyle samo, a następnie postępować zgodnie z zasadą ciągu, w którym kolejna stawka jest sumą dwóch poprzednich.

Surebety – zdaniem wielu najskuteczniejszy system bukmacherski, w którym nie ma ryzyka straty. Zakłada wykorzystanie różnić w kursach kilku bukmacherach. Surebety dotyczą zakładów 2-drogowych. W praktyce chodzi o to, aby u dwóch różnych bukmacherów znaleźć taką rozpiętość w kursach, aby obstawienie obu wariantów wyniku dawało zysk większy niż stawka na zakłady. Pomimo, że bukmacherzy starają się za wszelką cenę wyeliminować ryzyko takiego zdarzenia, surebety trafiają się niemal codziennie w mniej popularnych dyscyplinach sportu. Oczywiście należy pamiętać, że choć system gwarantuje pewny zysk, to jest on stosunkowo niewielki.

Najlepsze systemy bukmacherskie
4.5 (90%) 4 votes