Zakład bez remisu

Draw No Bet – Co oznacza DNB?

Draw no Bet w świecie zakładów bukmacherskich jest oznaczany symbolem DNB. Możemy to przetłumaczyć jako zakład bez remisu. Innymi słowy, z zakładem DNB spotkamy się wyłącznie w przypadku zakładów 3-drogowych 1×2 z możliwością rezultatu remisowego. Czy Draw no Bet zawsze jest najlepszą opcją zakładu? Istnieją także inne odmiany zakładów specjalnych, które pozwolą obstawić dwa możliwe rezultaty.

Czym jest zakład 3-drogowy 1×2

Na wstępie zacznijmy od absolutnych podstaw. Wspomnieliśmy już, że zakład Draw no Bet dotyczy wyłącznie zakładów 3-drogowych 1×2. Czy wiesz co oznaczają poszczególne symbole? Załóżmy, że typujesz mecz ligowy piłki nożnej pomiędzy zespołami Realu Madryt i FC Barcelony. Spotkanie zostanie rozegrane na Santiago Bernabeu, czyli stadionie należącym do Królewskich. Obstawiając tradycyjny zakład możesz obstawić trzy opcje:
1 – zwycięstwo gospodarzy czyli Realu Madryt
X – remis
2 – zwycięstwo gości czyli FC Barcelony
W tym artykule skupiamy się przede wszystkim na zakładzie Draw no Bet, który pozwala uchronić się na wypadek remisu i tym samym zmienić zakład 3-drogowy na 2-drogowy. Przedstawimy jednak także inne rodzaje zakładów, które czasami mogą okazać się lepszym rozwiązaniem.

Zakład na podwójną szansę

Klasycznym rozwiązaniem jest zakład na podwójną szansę. W ten sposób zamiast DNB bukmacher proponuje nam inną możliwość obstawienia zakładu 2-drogowego. W tym scenariuszu nie występuje możliwość zwrotu stawki tak jak w przypadku Draw No Bet. Tutaj bowiem stawiamy na dwa możliwe rezultaty spotkania. Aby lepiej zrozumieć działanie poszczególnych zakładów będziemy posługiwać się wyżej wymienionym przykładem El Clasico czyli starcia pomiędzy Realem i Barceloną. W przypadku podwójnej szansy możesz obstawić rezultat tego meczu na trzy sposoby:

1X – zwycięstwo Realu Madryt lub remis
X2 – remis lub zwycięstwo FC Barcelony
12 – zwycięstwo Realu Madryt lub FC Barcelony

W podwójnej szansie stawiasz zatem na dwa możliwe rezultaty. Oczywiście kursy są tutaj odpowiednio niższe. Wielu doświadczonych graczy korzysta jednak z zakładów na podwójną szansę do stworzenia zyskownego kuponu akumulowanego.

Draw no Bet co to znaczy?

Większość graczy znających podstawy języka angielskiego bez trudu potrafi rozszyfrować co to znaczy Draw No Bet oznaczane także skrótowo jako zakład DNB. W wolnym tłumaczeniu chodzi po prostu o zakład bez remisu. Załóżmy, że w najbliższym El Clasico postawisz zwycięstwo Realu Madryt stawiając zakład DNB. Może on zostać rozliczony na trzy sposoby:

W przypadku zwycięstwa Realu Madryt Twój kupon będzie wygrany
W przypadku remisu otrzymasz zwrot stawki przeznaczonej na zakup kuponu
W przypadku zwycięstwa Barcelony Twój kupon będzie przegrany

Draw No Bet także zmienia charakter zakładu 3-drogowego na dwie możliwości wytypowania rezultatu. W odróżnieniu od Podwójnej Szansy stawiasz na dwa możliwe rezultaty, które mogą zaoferować Ci zysk. W przypadku DNB, jeden wariant oznacza zysk, drugi wyjście na zero, a trzeci – przegranie kuponu. Między tymi rodzajami zakładów nie występują istotne różnice w kursach. Zwykle DNB bukmacher ustala na równym poziomie co możliwość wytypowania zakładu 1X lub X2.

Zakłady na handicap

Zakład Draw No Bet można także bez trudu zastąpić handicapem azjatyckim. W odróżnieniu od odmiany europejskiej, azjatycka wersja Handicapu jest możliwa wyłącznie w przypadku oznaczania 2-drogowego. Tutaj gracze otrzymują jednak znacznie szersze pole manewru, a do prawidłowego obstawiania zakładów z Handicapem potrzebna jest bardzo rozległa wiedza. Często jednak, za pośrednictwem tego rodzaju zakładów możemy liczyć na wyższy kurs! W jaki sposób handicap azjatycki może zastąpić zakład Draw No Bet?
Na początek Handicap 0 określany także jako 0 : 0. Żadnemu z zespołów nie przyznajemy, ani nie odejmujemy bramek. Jeżeli postawisz na zwycięstwo Realu z Handicapem 0, ewentualny remis oznacza zwrot stawki dokładnie tak samo jak w przypadku zakładu Draw No Bet. W przypadku DNB bukmacher nieco inaczej odlicza marże, dlatego tutaj kurs może być wyższy, mimo, ze obstawiamy wydarzenie na identycznych zasadach.

Handicap azjatycki uwzględnia także wartości połówkowe oraz ćwiartkowe. W przypadku wartości połówkowych mechanizm jest bardzo prosty. Po prostu doliczamy lub odejmujemy jednemu z zespołów dodatkową połówkę bramki do końcowego rezultatu. Na tej postawie zweryfikowany zostanie nasz kupon. Tutaj nie ma możliwości uchronienia się przed rezultatem remisowym. Nieco inaczej jest w przypadku wartości ćwiartkowych, które w praktyce oznaczają dwa, odrębne handicapy, na które podzielona zostanie stawka naszego zakładu. Nas, w kontekście alternatywy dla DNB interesuje wyłącznie handicap +0,25 (0.0 i +0,5) oraz -0,25 (0,0 i -0,5).

Jeżeli postawisz na zwycięstwo Realu z handicapem -0,25 uzyskasz następujące scenariusze rozstrzygnięcia Twojego kuponu:
Real zwycięża mecz, a Twój kupon zostaje rozstrzygnięty na plus.
W przypadku remisu połowa stawki zostaje zwrócona, a połowa stawki przepada
Barcelona zwycięża mecz, a Twój kupon zostaje rozstrzygnięty jako przegrany

Draw no Bet czy inny rodzaj zakładu?

Określiliśmy już zasady działania zakładu Draw No Bet, a także wszelkie alternatywy, w których możemy zabezpieczyć się na wypadek remisu. Pozostaje jeszcze jedna kwestia. W jakiej sytuacji DNB bukmacher zaoferuje nam wyższe kursy w przypadku alternatywnych zakładów?

W przypadku podwójnej szansy kursy będą zbliżone lub nieco niższe niż w przypadku zakładu Draw No Bet. Tutaj bowiem dwa możliwe rezultaty gwarantują nam zysk. Z kolei w przypadku DNB zysk uzyskujemy wyłącznie przy prawidłowym obstawieniu zwycięzcy. Remis oznacza natomiast wyjście na zero i brak strat po stronie bukmachera. Z tego względu, jeżeli chcesz uchronić się przed remisem, nieco lepszym rozwiązaniem może się zatem okazać zakład DNB.

A co w przypadku handicapów azjatyckich? Za ich pośrednictwem możemy obstawić zakład na identycznych zasadach co w przypadku podwójnej szansy lub DNB. Tyle tylko, że tutaj uwzględniamy także czynnik w postaci liczby strzelonych bramek. To sprawia, że prawidłowe wytypowanie handicapu azjatyckiego może być nieco trudniejsze. W tej sytuacji możemy liczyć na atrakcyjniejsze kursy, jednak należy pamiętać, że jest to wariant przeznaczony dla doświadczonych graczy.

Porównanie dwóch bardzo podobnych zakładów – podwójna szansa i DNB

WynikTyp - 1X (Kurs 1.83)Typ - 1 DNB (Kurs 2.80)
Wygrana RomyZakład wygranyZakład wygrany
RemisZakład wygranyZwrot
Wygrana Realu MadrytZakład przegranyZakład przegrany

DNB bukmacher – promocje dla graczy

Niektórzy bukmacherzy wykorzystują zakład Draw No Bet w ofercie promocyjnej. Jak to działa? Zasady są nieco zbliżone do zakładu bez ryzyka, w którym ewentualna porażka oznacza zwrot stawki. W promocji zakładu bez remisu bukmacherzy zwrócą nam stawkę jedynie w przypadku spotkania zakończonego rezultatem bez rozstrzygnięcia. Gdzie w tym wszystkim oferta promocyjna? Otóż, zakład DNB wiąże się oczywiście z niższymi kursami. Natomiast promocja pozwala wnieść normalny zakład 3-drogowy z wysokim kursem. Tutaj należy pamiętać, że ewentualny zwrot stawki może zostać doliczony do konta bonusowego co wiąże się z warunkami obrotu.

Draw No Bet – Co oznacza DNB?
4.4 (88%) 5 votes