Fortuna
0.0

Fortuna

Home » Fortuna

Fortuna zakłady bukmacherskie to podmiot legalny działający w Polsce. Fortuna jest drugim największym bukmacherem w naszym kraju. Jego oferta oraz możliwość obstawiania zakładów jest dostępna zarówno online, jak i także w stacjonarnych punktach.

Wśród jej plusów można wymienić korzystny bonus powitalny, wysokie kursy oraz zakłady live + streaming. A co wyróżniamy wśród jej wad? Często występują małe problemy przy logowaniu, brak statystyk rozbudowanych oraz przeciętna oferta na e-sporty.

Oferta Fortuny

Zakłady na esport

Bukmacher oferuje następujące zakłady na CS: LoL, GO, DoTa 2. Jak widzimy skupia się na najważniejszych grach oraz największych turniejach. Trochę daleko mu do czołówki, które posiadają także zakłady na Rainbow Six, Starcrafta oraz Overwatch.

Wirtualne sporty

Wyścigi konne, piłka nożna, samochody, wyścigi psów, tenis oraz żużel. Fortuna ma naprawdę szeroki wybór dyscyplin na wirtualne sportu. Nieco gorzej jednak przedstawiają się rynki zdarzeń. W przypadku piłki nożnej jest to zakład jedynie na liczbę bramek, zwycięzcę oraz rezultat czy też mniej/więcej. Rozgrywki, które są generowane komputerowo dobrze się ogląda. Jakość jest dobra oraz nic się nie zacina.

Bonusy dla nowych graczy

Oferta powitalna Fortuny jest najlepszą na chwilę obecną na rynku. Bukmacher przygotował, aż trzy rodzaje bonusów.

20 złotych bez depozytu na start

Fortuna to jeden z bukmacherów, którzy oferują na start bonus bez depozytu. Za rejestrację otrzymujemy 2800 punktów. Odpowiadają one freebetowi w wysokości dwudziestu złotych. Wystarczy, że wymienimy je w sklepie Fortuny i możemy stawiać zakłady za całkowicie darmowe  środki.

Zakład bez ryzyka 130 złotych

Zakład bez ryzyka ma bardzo duży wpływ na atrakcyjność oferty powitalnej Fortuny. Wystarczy tak naprawdę, że dokonamy pierwszego depozytu i postawimy zakład. Jeśli nasz kupon okaże się przegranym kuponem, to bukmacher zwróci nam kwotę stawki. Jeśli wygramy, to środki będą nasze.

Bonus od depozytu 1000 złotych

Bonus od pierwszej w Fortunie zalicza się do jednych z możliwie najwyższych na rynku. Wynosi on 100% do tysiąca złotych. Aby móc go otrzymać musimy w ciągu dziesięciu dni od założenia konta dokonać depozytu. W drugiej kolejności kwotę wpłaconą musimy obrócić 4 razy po całkowitym kursie, który wynosi minimum 1,90.

Promocje tymczasowe

W zakładce „Promocje” znajdują się cztery kategorie. Bonusy FKP, Mistrzostwa Typerów, Promocje w punktach oraz Promocje online. Tutaj skupimy się na ofercie internetowej, a więc tej, która jest dostępna tylko i wyłącznie dla graczy zarejestrowanych. Promocje najczęściej spotykane to „Happy Hours” + 14 procent do kuponów wygranych, darmowe bonusy po postawieniu zakładu na dane wydarzenie, zakłady bez ryzyka na pierwszy kupon postawiony. Najwięcej promocji dotyczy skoków narciarskich oraz oczywiście piłki nożnej. Jednak znajdziemy także bonusy na wirtualne sporty, tenisa, e-sporty oraz koszykówkę.

Program lojalnościowy

Program lojalnościowy Fortuny składa się z dwóch elementów. Pierwszym są Mistrzostwa Typerów. Każdego miesiąca bukmacher wyłania ponad trzy tysiące zwycięzców, którzy udział biorą w rankingu typerów najlepszych. Wystarczy, że dołączymy do Fortuna Klub Plus i będziemy stawiać zakłady. Wszelkie punkty są obliczane jako sam iloczyn wskaźnika oraz także wypłaconej wygranej. W ramach tego programu Fortuna także stworzyła e-shop. W nim można wymieniać punkty na nagrody. Za każdy zakład postawiony otrzymamy punkty Fortuna Klub Plus. Jeśli ich zbierzemy wystarczająco dużo, to po prostu wymieniamy w sklepie bukmachera. Znajdziemy także bonusy do wyboru oraz zakłady bez ryzyka.

Jak założyć konto w Fortunie?

Konto można założyć naprawdę bardzo prosto. Fortuna ułatwiła graczom sam proces rejestracyjny. Wprowadziła konto tymczasowe. Uprawnia ono do otrzymania wszystkich powitalnych bonusów stawiania zakładów oraz dokonywania wpłat.

Aby się zarejestrować w Fortunie wystarczy, że podam swoje podstawowe dane osobowe. Nikt nie wymaga wysyłania skanu dowodu oraz podawania numeru konta bankowego. Zakładając konto musimy pamiętąc o dwóch rzeczach. Po pierwsze powinniśmy się dokonać jej z naszego linku. W formularzy już będzie wpisany promocyjny kod, który nas uprawnia do otrzymania dużo wyższego bonusu na start. Po drugie w polu o nazwie PIN należy wpisać wybrane przez nas cyfry. Pin musi się składać z czterech do ośmiu cyfr.

Są jednak ograniczenia pewne przy posiadaniu tymczasowego konta. Limit wysokości wygranej na jednym kuponie wynosi 2279,99 złotych. Z kolei kwota depozytu maksymalnego to 5000 złotych po dosyć szybkiej rejestracji nie będziemy również mogli wypłacić swoich środków na bankowe konto. Jeśli zatem chcemy zwiększyć limity, bądź wypłacić właśnie jakąś kwotę musimy zmienić sam status swojego konta z tymczasowego na stałe. Mamy na to dokładnie od momentu rejestracji dwadzieścia osiem dni.

Rejestracja w Fortunie jest niezwykle sprawna oraz szybka. Przeszliśmy cały proces zarówno z samej pozycji desktopu jak i także aplikacji mobilnej. Niezwykle pomocny okazał się tutorial o funkcjach najważniejszych po rejestracji. Rejestrację oceniliśmy na dziewięć punktów.

Kursy bukmacherskie

Fortuna jest przede wszystkim znana z wysokich kursów. Na samym początku działalności online jednak miała dosyć małą konkurencję. W roku 2018 do rynku bukmacherów legalnych dołączyli także PZBUK oraz TOTALbet, którzy położyli nacisk dosyć silny na wysokość kursów. Nie możemy także zapominać o bukmacherze forBET, który zaczął deptać samej Fortunie oraz jej kursom dosłownie po piętach.

Marże Fortuny na piłkę nożną oscylują około 4,0. Pod uwagę wzięliśmy mecze Bundesligi, Serie A, Ekstraklasy, Ligi Mistrzów oraz Premier League. Na Champions League bukmacher ma naprawdę bardzo niską marżę, po TOTALbet najniższą. Na ligę hiszpańską pobiera najmniejszą prowizję, a jego marża wynosi 3,70.  W przypadku angielskiej oraz polskiej ligi jest tuż za forBETem. Dosyć niskie marże także proponuje NHL czy też NBA. Kursy w Fortunek tym samym należą bardzo często do najwyższych.

Fortuna Details

0.0 Overall Rating

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *